338
Огляд миючого робота-пилососа Dreame L10s Ultra
29 черв 2023
Повністю довірити прибирання пилососу? Звучить заманливо. Варто було звикнути до акумуляторних моделей з самоочищенням, як почали з’являтися подібні роботи. Ми вирішили вивчити, наскільки це практично, із новинкою від компанії Dreame. Миючий робот-пилосос Dreame L10s ULTRA з функцією самообслуговування збирає сміття, натирає до блиску підлогу, автоматично очищається та заряджається. Як він працює, з’ясовуємо у огляді.
Зміст
Комплектація
Зовнішній вигляд
Технічні характеристики пилососу
Технічні характеристики бази
Детальніше про основні параметри
Пилососимо
Миємо підлогу
Як працює система самоочищення
Загальне враження від тесту
Комплектація
Коробка досить велика, оскільки всередині не тільки девайс, а й об’ємна док-станція, а також усі насадки. У комплект поставки входять:
Робот-пилосос Dreame L10s ULTRA.
Основна щітка щодо нього.
Бічні щітки з трьома пучками щетинок.
2 миючі насадки круглої форми.
2 власника для них.
Зарядно-очисна база.
Мішок для сміття 3 л.
Щітка для чищення бази.
Кабель живлення.
Універсальний миючий засіб від виробника.
Інструкція з експлуатації.
Зовнішній вигляд
Дизайн
Dreame L10s ULTRA виглядає цілком традиційно. Це круглий робот діаметром 35 см та висотою 97 мм. Корпус виконаний із якісного пластику білого кольору. Верхня панель із кришкою глянсова, а бічні частини — матові. Кришка знімається, під нею знаходяться пилозбірник та резервуар для води об’ємом 80 мл.
Розташування кнопок та роз’ємів
На верхній панелі розмістилися три кнопки керування. Механічні, пласкі та досить зручні:
Живлення. Щоб увімкнути та вимкнути девайс, потрібно утримувати кнопку 3 секунди. А щоб розпочати сеанс чистоти, досить просто натиснути її.
Зональне прибирання.
Повернення до бази. Ця кнопка також виконує подвійну функцію. Просто натискання — робот заїжджає на станцію, 3-секундне утримання — включається блокування всіх кнопок (зручна функція для захисту від дитячого втручання).
У задній частині корпусу розташовані 2 роз’єми для зарядки, отвори для забору сміття та поповнення резервуара.
Як розташовані датчики
У Дрімі настільки широкий набір сенсорів, що виробник вирішив обійтися без захисних бамперів:
Найпомітніший — LiDAR, він потрібен для побудови карти. Датчик знаходиться біля кнопок та виступає над поверхнею кришки.
RGB-камера для розпізнавання предметів знаходиться у передній частині.
2 лінійні лазерні датчики для визначення відстані та розмірів об’єктів — поряд з камерою.
Датчики краю у вигляді темних віконечок розташувалися на боковій та задній частинах девайсу.
Динамік та мікрофон для голосового управління теж збоку.
Датчики падіння — у нижній частині, як і робочі щітки.
Особливості док-станції
Зарядна база є лаконічним прямокутним блоком з майданчиком для паркування робота. Її корпус виконаний із білого пластику, тільки відсік із пилозбірником виділяється, він з хромованого металу.
Баки для чистої (2.5 л) та брудної води (2.4. л) теж приховані від очей, вони знаходяться під кришкою бази. Біля кришки розташовані 3 сенсорні кнопки управління:
Виїзд із док-станції.
Запуск сеансу прибирання.
Сушіння миючих насадок.
Зверху на передній панелі є індикатор роботи: коли йде зарядка, він світиться білим, якщо допущена помилка – помаранчевим.
Але найцікавіше — нижня частина бази, саме тут відбувається миття та зарядка. У ній передбачено:
Контакти для живлення.
Отвори для води.
Отвори для забору пилу в мішок із пилозбірника.
Знімна панель для механічного очищення миючих насадок.
Датчик для заїзду на станцію.
Технічні характеристики пилососу
Потужність всмоктування | 5300 Па |
Рівень шуму | 59 дБ |
Ємність акумулятора | 5200 мАч |
Автономність | До 150 хвилин на одному заряді |
Система фільтрації | Нейлоновий фільтр, HEPA |
Ємність пилозбірника | 350 мл |
Ємність резервуару | 80 мл |
Управління | Механічне, через смартфон, голосове |
Розмір | 350 х 350 х 97 мм |
Вага | 3.7 кг |
Технічні характеристики бази
Розмір | 423х340х568 мм |
Вага | 8.9 кг |
Об’єм мішку | 3 л |
Контейнер для чистої води | 2.5 л |
Бак для брудної води | 2.4 л |
Детальніше про основні параметри
Потужність та рівень шуму
При силі всмоктування 5300 Па L10s ULTRA досить тихий. Рівень шуму — до 59 дБ. Пилосос чути, але не настільки, щоб відволікатися. Як показує практика, згодом до цього легкого гулу звикаєш і не звертаєш на нього уваги.
Автономність
У новинки потужний для девайсів такого типу акумулятор — ємністю 5200 Па. Виробник обіцяє до 150 хвилин роботи на одному заряді. На практиці так і вийшло, щоправда, йдеться про сухе прибирання. В процесі вологого акумулятор розряджається швидше, але його все одно вистачає на кілька сеансів.
А ось на скільки конкретно, залежить від розмірів приміщення. Згідно з інструкцією, на повному заряді можна забрати до 250 кв.м. Відповідно, його вистачить на 3-4 сеанси в невеликих приміщеннях. Загалом, з автономністю цієї моделі все чудово, підійде і для квартири, і для будинку.
Система фільтрації
Крім перевіреного та ефективного циклонного фільтру, Dreame L10s ULTRA оснащений нейлоновим фільтром для затримки великих частинок та HEPA — для утримання найдрібніших. Завдяки цьому весь зібраний пил осідає всередині девайсу і не потрапляє назад у повітря.
Управління
Тут у користувача просто повний набір можливостей:
Механічні кнопки на корпусі та сенсорні — на станції.
Додаток DreameHome. У ньому можна розпочинати та завершувати сеанс, налаштовувати зони, порядок приміщень, параметри прибирання. І навіть спостерігати за процесом через камеру.
Голосове керування через будь-який сервіс Siri, Google Assistant, Amazon Alexa.
Пилососимо
Тут все просто:
Запускаємо сеанс. Це можна зробити кнопкою на девайсі, через програму або голосом.
Робот починає пересуватися приміщенням і будує карту. При цьому він аналізує навколишні предмети та відстань до них. Якщо картку вже побудовано, вона все одно зчитує предмети.
Залежно від типу поверхні, девайс регулює оберти. Алгоритми штучного інтелекту підбирають режим під паркет, плитку, лінолеум, ламінат, килимове покриття або довговорсий килим.
Якщо висота килима трохи більше 2 див, робот заїжджає нього і продовжує прибирання. При цьому ще й миючі насадки піднімає.
Якщо заряд закінчився, пилосос повертається на док-станцію, заповнює заряд і після цього повертається до розпочатого.
Тут варто відзначити наявність бічної щітки. Вона виступає за краї самого робота, тому непогано дістає пил вздовж плінтусів. Звичайно, ідеально по кутах вона не забереться, але в цілому результат покращує.
Що стосується основного ролика, якщо під час сеансу намоталися шерсть і волосся, вони легко видаляються. Ролик пелюсткового типу з гнучкого матеріалу, так що їх не доводиться зрізати.
Миємо підлогу
Режим миття можна включити окремо або одночасно із сухим чищенням. Але спочатку заливаємо воду в резервуар, який знаходиться під кришкою пилососа та в бак, який розташований під кришкою зарядно-очисної станції.
Включаємо відповідний режим і девайс подає воду на насадки. Насадки м’які, з мікрофібри, так що і вологу добре вбирають. Розводів теж не залишили, хоча ми проводили тест на гладенькому ламінаті. Що добре, тиск регулюється під тип покриття.
У процесі миття робот заїжджав на станцію за водою. 80 мл у вбудованому резервуарі — не так вже й багато, зате він заправляється швидко.
До речі, розлиту рідину ця модель не збирає, це залишається прерогативою ручних пилососів. Датчики взагалі не зчитують рідину, але це не дивно: вони розраховані на тверді предмети.
Як працює система самоочищення
А тепер найцікавіше. Процес автоматичного очищення відбувається у кілька етапів:
Закінчивши сеанс, пилосос заїжджає на станцію.
Пил із вбудованого пилозбірника за допомогою насосів витягується в мішок, розташований у корпусі бази.
Миючі насадки починають обертатися. Торкаючись виступаючих елементів на платформі, вони самоочищаються. Одночасно на них подається чиста вода, а брудна всмоктується у бак.
На чисті насадки надходить тепле повітря. Інтенсивність можна вибрати в програмі, щоб висушити їх повністю або частково.
У бак заливається чиста вода.
Після цього починається безпосередньо заряджання.
Найважливіше, що процес очищення повністю герметичний - і пилозбірник, і вбудовані мішок. Запахів ми теж не виявили. Залишається раз на кілька місяців змінити мішок, тут уже все залежить від навантаження.
Загальне враження від тесту
Враження однозначно позитивне, не так часто трапляється можливість протестувати такий прогресивний девайс. З плюсів зазначимо такі:
Відмінна навігація, точні карти.
Хороші результати прибирання, і сухого, і вологого.
Зручне керування всіма доступними способами.
Ефективне самоочищення - він справді робить все сам.
Стильний дизайн.
Заради справедливості зазначимо, що не варто чекати від робота ефекту генерального прибирання. Жоден робот не стане рухати меблі і пробиратися у вузькі щілини. Вибираючи подібну модель, треба розуміти, що вона призначена для підтримки чистоти та затишку у повсякденному житті, коли немає часу на рутину. І Дрімі з цим справляється чудово.
Щодо недоліків, це, звичайно, ціна. Таких девайсів на ринку одиниці, а цей ще й претендує на лідерство. З іншого боку, на момент огляду діє знижка, тому можна купити Dreame L10s ULTRA зі знижкою за 42 499 грн. Сміливо рекомендуємо цей пилосос для чистоти в будинку, якщо ви хочете заощадити час та сили.