Прибирає та миє - Jimmy HW10. Огляд бездротового миючого пилососа
15 черв 2023
Каталог
Оформити замовлення
Пн-Пт: 9:00 - 20:00
Сб-Вс: 10:00 - 19:00
дзвінок безкоштовний (по Україні)
15 черв 2023
Прибирає та миє - Jimmy HW10. Огляд бездротового миючого пилососа
148
15 черв 2023
Вертикальний акумуляторний пилосос Jimmy H10 Pro Hercules — один із лідерів у своїй категорії. У нього прекрасна енергоефективність, зручна гнучка конструкція і повний набір аксесуарів. Він призначений для сухого прибирання, але при цьому можна докупити додаткову миючу щітку для вологого. Звичайно, ми не втрималися і вирішили вивчити такий цікавий девайс детально.
Комплектація
Зовнішній вигляд
Технічні характеристики
Ефективність на різних типах покриттів
Переваги та недоліки Jimmy H10 Pro
Кому підійде Джиммі Н10 Про?
Переваги цієї моделі помічаєш вже під час розпакування. У коробці повний сет аксесуарів для повноцінного прибирання:
Робочий блок
Металеві труби
Гнучкий шланг
Зарядна база
Утримувач
Основна електрощітка
Змінний ролик до неї
Електрощітка для м’яких меблів
Щітка для оббивки 2-в-1
Щілинна насадка
М’яка щітка
Кутовий конектор
Документація
Дизайн H10 Pro короткий, але ненудний. Корпус виконаний у нейтральному сріблясто-сірому кольорі. Родзинку надають вставки бронзово-рожевого відтінку: вони виглядають цікаво, але не дратують зайвою яскравістю. Загалом, коли тримаєш пилосос у руках, відчуття якісної, дорогої речі, хоч цінник на нього середній.
На відміну від більшості вертикальних моделей, пилозбірник тут розміщений поперек корпусу. Виглядає незвично, але таке рішення забезпечує найкраще всмоктування та дозволяє уникнути засорів в трубі. Тим більше, на маневреність та комфорт це не впливає. Поряд з пилозбірником — знімний акумуляторний блок.
Конструкція розбірна, що гнуться, зі знімною трубою та гнучким шлангом. Ось це дійсно зручно: можна прямо в процесі роботи зігнути трубу та пропилососити під диваном, а можна зняти робочий блок та забратися в машині.
Пилосос має ергономічну ручку з комфортним хватом. Але найприємніше, що просто під великим пальцем розташувалися кнопки вмикання, вимикання та регулювання сили тяги. Нижче ручки міститься невеликий LCD-екран, який показує інформацію в процесі наведення порядку. Загалом все необхідне під рукою, не потрібно нікуди тягнутися, щоб переключити налаштування або подивитися заряд.
А ось поставити зібраний девайс вертикально можна лише на стійку. Якщо спробувати його припаркувати окремо, робочий блок переважує.
Акумулятор — безумовно, це один з основних плюсів моделі. По-перше, він 8-блоковий, із загальною ємністю 3000 мАг. Цього вистачає на 90 хвилин прибирання. Звичайно, розмір приміщення у всіх різний, але за півтори години реально пропилососити навіть великий будинок. Звичайно, 90 хвилин — це в автоматичному режимі, в турборежимі батареї вистачає на 10-15 хвилин.
По-друге, акумулятор змінний. Тобто, коли він природно зноситься, його можна просто здати на утилізацію і замінити на новий.
По-третє, батарея заряджається окремо від самого девайсу. Необов’язково тягнути всю конструкцію до розетки: можна розмістити стійку для зберігання в одному місці, а заряджати в іншому. Для повного заряджання з 0 до 100% нам знадобилося 5 годин, як і заявлено виробником.
При споживаній потужності 650 Вт сила всмоктування Jimmy H10 Pro становить 245 Вт або 26 000 Па. Що стосується режимів, їх 3:
Еко економить заряд і дозволяє продовжити час роботи. Добре підійде для легкого прибирання.
Автоматичний — підлаштовується під тип покриття та рівень забрудненості. Якщо пилосос стикається з довговорсовим килимом або великою кількістю сміття, він автоматично збільшує потужність всмоктування.
Турборежим — призначений для роботи з сильними забрудненнями.
Ця версія має подвійний циклонний фільтр. Це означає, що сміття спочатку потрапляє через трубу або шланг спочатку на зовнішній циклон, там осідають великі частинки. Пил, що залишився, потрапляє в другий фільтр, де вихор повітря сильніший, ніж у зовнішньому, тому він осідає тут. Все це потрапляє в пилозбірник — він досить великий, 600 мл.
Ну а зовсім дрібні частинки вловлює традиційний HEPA — фільтр тонкого очищення, який потрібно міняти раз на кілька місяців.
Дивлячись на значний сет аксесуарів, ми згадали старий добрий серіал «Друзі». А саме те відоме прибирання героїні Дженніфер Еністон, де вона використовувала всі насадки пилососа (6 епізод 1-го сезону). Навряд чи їх було так багато, як у нас, але ми вирішили повторити «подвиг»:
Основна електрощітка дуже зручна. По-перше, вона на шарнірі, тому дозволяє легко маневрувати. По-друге, вона має два ролики — м’який для твердої підлоги і жорсткіший пелюстково-щетинний. Третій плюс — це підсвічування, 6 лампочок LED розташовані рівномірно вздовж робочої зони. І ще комфорту додають зубці, які розплутують волосся та шерсть, щоб вони не намотувалися на ролики.
Електрощітка для м’яких меблів та матраців. По класиці тестували її на дивані — із завданням справляється. Вона менша за розміром і теж із щетинисто-пелюстковим роликом, він вставляється збоку.
Овальна щітка для обивки 2-в-1. За рахунок довгих щетинок добре проникає в зазори між подушками меблів, а на ворсистій оббивці навіть піднімає ворс.
Щілинна підійшла, щоб почистити простір за батареями, у куточках та зазорах між меблями.
М’яка вузька насадка чудово впоралась із очищенням плінтусів.
Загалом, коли використовуєш всі аксесуари для Jimmy H10 Pro, виходить повноцінне генеральне прибирання. І що добре, заряду вистачило, щоб пройтися всіма поверхнями, куточками і навіть під стелею.
У Jimmy реалізовано зручне механічне керування — кнопки вмикання-вимикання та регулювання потужності всмоктування знаходяться на ручці, так що під час наведення порядку не потрібно відволікатися на налаштування.
А вся інформація про сеанс відображається на LCD-дисплеї, який розташований біля ручки. На ньому видно рівень заряду, поточний режим, рівень забруднення підлоги, сервісні повідомлення.
Ще є голосові повідомлення, які підказують, що настав час зарядити батарею або витрусити пилозбірник. За бажання їх можна вимкнути.
Але найцікавіше, що розумний девайс аналізує концентрацію сміття та видає статистику після кожного сеансу чистоти. Прямо на турбощітці є датчик пилу, який збирає та передає ці дані системі управління. Це можна побачити на екрані і за допомогою підсвічування: воно світиться синім, якщо поверхня чиста, і червоним, якщо пилу багато.
У сучасних моделях ця функція зустрічається все частіше, і дійсно, на практиці вона досить зручна: допомагає зрозуміти, де потрібно приділити більше часу.
Заявлений рівень шуму — до 82 дБ. Судячи з відгуків, практично виходить навіть нижче: до 78 дБ в автоматичному режимі і до 79 дБ на максимальній тязі. При такому високому рівні потужності це більш ніж гідний показник.
Тут все максимально просто: натискаємо на кнопку — і сміття витрушується з бака. Найчастіше навіть не потрібно діставати систему фільтрів. Розбирати її і витрушувати доводиться лише в тому випадку, якщо серед пилу багато шерсті або волосся застрягло всередині.
Пилосос призначений для сухого чищення. Плюс у тому, що можна докупити сумісний модуль для миття підлоги та закрити повністю питання чистоти. Це насадка із вбудованим резервуаром для води, яка встановлюється так само, як основна щітка, а вже до неї кріпиться серветка для прибирання.
Ми тестували цю модель на паркеті, ламінаті, стандартному офісному килимовому покритті та на довговорсовому килимі:
Паркет був не новий, з помітними щілинами, звідки не так вже й просто дістати пилюку. Джиммі Н10 Про впорався, так що потужність всмоктування справді на висоті. Ми використовували змінний ролик із щетинками і не помилилися.
Для чищення ламінату щетинистий ролик замінили більш м’яким. Ковзає він відмінно, немає неприємного відчуття тертя під час прибирання, а головне, на ламінаті не залишилося жодних слідів.
Килимове покриття. І тут все пройшло гладко. Щетинисто-пелюстковий ролер зібрав усе, включаючи крихти і шерсть, причому нам навіть не довелося його чистити (все-таки зубці вздовж насадки вирішують).
З довговорсовим килимом ми поексприментували, взявши звичайний промисловий та традиційний карпатський ліжник. З промисловим килимом все було зовсім просто — ні намотування ворсу, ні крихт, на турборежимі девайс справився чудово. З ліжником вийшло цікавіше, ворс ну дуже довгий, тому на «турбо» його трохи засмоктує. Але й тут вихід знайшовся, потрібно просто зменшити оберти. Вибираємо авторежим — і він сам підлаштовується під покриття.
Плюси:
Потужний змінний акумулятор - його вистачає на повний цикл прибирання, навіть на кілька, а після зношування легко замінити.
Висока сила всмоктування, здатна діставати сміття навіть із вузьких та глибоких щілин.
Великий набір насадок дозволяють охопити всі куточки будинку.
Зручне керування — механічні кнопки завжди під рукою, а інформативний дисплей знаходиться на увазі.
За бажанням окремо купується модуль для вологого прибирання.
Адекватна ціна. На даний момент огляду можна купити Jimmy H10 Pro з великою знижкою за 13999 грн.
До недоліків віднесемо такі особливості:
Значна вага — 7,1 кг.
Не передбачено вертикальне паркування — робочий блок перетягує всю конструкцію.
Акумуляторний пилосос Jimmy H10 Pro Hercules недарма назвали іменем давньоримського героя. Девайс справді потужний, витривалий і готовий до складних завдань.
Це оптимальне рішення як основний помічник для родини, особливо, якщо в будинку є домашні тварини. Крім ефективності та автономності, він маневрений, довго працює на одному заряді, не збирає на щітку шерсть і легко чиститься. Однозначно рекомендуємо.
147
14 черв 2023
Наступило прекрасне та різнобарвне українське літо, а з ним — і сезон алергій. За статистикою ВООЗ, від цього захворювання страждають від 20 до 40% людей на планеті. Воно може проявлятись у вигляді нежитю, чхання, сльозотечі, задишки, кашлю, почервоніння та свербіння шкіри. Звісно, алергія впливає на загальне самопочуття та якість життя.
Тому ми не змогли пройти повз девайси, які допомагають знизити прояви цього захворювання. Розглядаємо очисник повітря Jimmy Air Purifier AP36, який є одним з лідерів серед таких пристроїв. Призначений для нормалізації мікроклімату у приміщенні, він отримав непоганий баланс технічних якостей та ціни.
Позиціонування.
Комплектація.
Зовнішній вигляд.
Управління.
Потужність.
Як працює система фільтрації.
Перший запуск.
Як почистити очисник повітря
Переваги та недоліки
Для кого цей пристрій
Компактний очищувач для установки на підлогу розрахований на приміщення площею 24-36 кв.м.: квартиру, офіс або торгову залу. Девайс відноситься до середньобюджетного сегменту, хоча має досить-таки приємні технічні характеристики. У нього 3 режими роботи, хороша система фільтрації та економне енергоспоживання. На момент огляду купити Jimmy AP36 можна за знижкою за 3999 грн (ціна не час публікації).
У фірмовій коробці розміщені:
Очищувач.
Фільтр у захисній упаковці.
Блок живлення.
Інструкція з експлуатації.
Пристрій отримав компактний прямокутний корпус розміром 48,5 х 37 х 20,5 см. Дизайн дуже простий, що скоріше радує, адже він пасуватиме як до сучасного інтер’єру, так і до більш традиційного. Білий пластик лише зверху доповнено смужкою фіолетового кольору.
На передній панелі розташувався сріблястий логотип бренду. Збоку — інфрачервоний датчик пилу. А позаду знаходиться вентилятор.
У верхній частині поруч із випускним отвором розташована сенсорна панель управління. На ній справа наліво розмістилися всі кнопки, необхідні для точних налаштувань:
On/Off — вмикання та вимикання.
Вибір режиму — тихий, автоматичний або «дим». Тихий режим забезпечує майже безшумну роботу, коли обороти вентилятора знижено до мінімуму. А ще у цьому випадку вимикається підсвічування. Тихий режим просто ідеальний вночі або коли хтось вдома відпочиває. Автоматичний дозволяє взагалі не думати про налаштування — девайс самостійно аналізує стан повітря та підбирає відповідну швидкість. «Дим» знадобиться, щоб швидко позбутися сильних забруднень.
Індикатор якості повітря. Виконаний у вигляді дерева, він світиться синім, коли простір чистий, жовто-помаранчевим — за середнього рівня забруднень, червоним — за високого.
Інтенсивність повітряного потоку/скидання індикації. Перша кнопка дозволяє налаштувати один із 3-х варіантів швидкості — низька, середня або висока. Скидання — функція скидання світлового індикатора, що сигналізує про необхідність замінити фільтр.
Програмований таймер — на 2, 4 або 6 годин.
Xiaomi Jimmy AP36 Air Purifier працює з потужністю 50 Вт. На перший погляд здається, що це небагато, але на практиці двигун створює повітряний потік зі швидкістю 300 куб.м за годину.
Ми не можемо позбутись тополиного пуху чи пилку квітучих рослин на вулиці. Зате можемо очистити від приміщення, де відпочиваємо та працюємо. Крім того, у наших силах знизити вплив формальдегідів — шкідливих речовин, що містяться у будівельних матеріалах, косметиці, предметах побуту, та виділяються у повітря. Наскільки це буде ефективно, залежить від фільтрів очищувача.
Девайс, який ми розглядаємо, отримав потрійну фільтр-систему, здатну вловлювати найдрібніші частинки:
Сітчастий фільтр попереднього очищення затримує великі елементи — шерсть, волосся, пух.
HEPA — збирає на себе великі та дрібні частинки пилу, а також пилок квітів. Плюс в тому, що після зносу можна купити фільтр для Jimmy AP36 та продовжити користуватись пристроєм.
Вугільний фільтр — вловлює віруси та бактерії, спори грибків, адсорбує формальдегід, розкладаючи його на вуглекислий газ та воду.
Вивчаємо інструкцію з експлуатації та виконуємо кілька послідовних кроків:
Знімаємо захисну упаковку із фільтру та встановлюємо його в середину корпусу.
Розміщуємо очисник у комфортному місці, але не менше ніж за 30 см від стіни — це необхідно для вільного забору повітря.
Вмикаємо Off на панелі управління.
Дивимось на індикатор якості повітря.
Вибираємо режим відповідно до показників індикатора та запускаємо сеанс, аж поки індикатор не засвітиться синім.
Як тільки вона забруднюється, індикатор подає сигнал. Отримавши таке сповіщення, виконуємо наступні дії:
Знімаємо фільтр.
Беремо звичайний пилосос та акуратно видаляємо залишки пилу з поверхні.
Після очищення корпусу вставляємо деталь у корпус.
В процесі роботи важливо не тиснути на фільтр. Також категорично не можна використовувати воду чи будь-які миючі засоби. Взагалі виробник рекомендує проводити таку процедуру кожні 2 тижні.
Тут теж доведеться трохи попрацювати:
Вимикаємо пристрій з мережі.
Знімаємо кришку та протираємо зсередини сенсор та отвори — зручно витирати маленькою серветкою або вологою косметичною паличкою.
Протираємо поверхню пристрою.
Даємо йому повністю висохнути перед наступним використанням.
Почнемо з недоліків:
По-перше, це відсутність віддаленого управління. Пристрій не має вбудованого Wi-Fi-модуля та не синхронізується зі смартфоном. Так що всі настройки треба виставляти вручну.
По-друге, у нього спрощена індикація стану повітря — вона показує не точний відсоток забруднень, а лише приблизний стан.
Натомість дані рішення дозволили зекономити та у доволі доступний девайс вмістити все необхідне для створення комфортного мікроклімату:
Багатоступенева система фільтрів.
3 датчики — якості середовища, інфрачервоний для визначення пилу та датчик освітлення.
Висока швидкість — 300 кубометрів за годину.
Три режими інтенсивності.
Тиха робота.
Таймер.
Зручний для транспортування — вага складає усього лише 7.04 кг.
Кому ми б радили купити очищувач повітря Jimmy AP36? Тим, хто хоче потужний девайс з надійними фільтрами, але не готовий переплачувати за додаткові функції. Він точно стане у нагоді у таких випадках:
Наявність алергій.
Часті захворювання та послаблений імунітет.
Проживання у мегаполісі чи біля дороги.
Маленькі діти в родині.
Домашні улюбленці.
Варто розуміти, що жоден очисник не позбавляє алергії повністю, це завдання медичного лікування. Зате очищене повітря допомагає позбавитись закладеності носа, кашлю, знижує головні болі, значно покращує сон та загальне самопочуття, підвищує рівень енергії.
161
13 черв 2023
Функціональні та зручні, розумні годинники давно випередили звичайні за популярністю. І не дивно, адже крім свого основного завдання, вони сповіщають про дзвінки та повідомлення, допомагають орієнтуватися на місцевості, відстежують активність та показники здоров’я. У тандемі зі смартфоном вони дозволяють залишатися на зв’язку та бути в курсі подій.
Технології, які використовуються в сучасних розумних годинниках, настільки розвинулись, що навіть у недорогих моделях ви отримуєте швидкий відгук, функціональність і непогану автономність. Тому ми вирішили розібратися в нюансах на прикладі популярних смарт-годинників Mobvoi, практичних, при цьому доступних. Аналізуємо та порівнюємо параметри трьох моделей — флагмана, середнього сегмента та бюджетного:
TicWatch Pro 5 GPS
TicWatch Pro 3 GPS
TicWatch GTH 2
Захищений годинник — мастхев, якщо ви займаєтеся спортом, ходите в походи і взагалі ведете активний спосіб життя. І йдеться не тільки про стандартний захист корпусу від пилу та води, а також про стійкість до механічних пошкоджень, впливу температур та тиску.
Якщо вам потрібна максимальна надійність, варто купити TicWatch Pro 5 GPS. Вони не тільки отримали рівень захисту IP68, але також сертифіковані за американським військовим стандартом US-MIL-STD 810H і пройшли понад 30 тестів на витривалість. Корпусу не страшні удари, падіння, перепади температур, дощі та тумани, мороз та спекотне сонце. А захисне скло Corning Gorilla Glass 3, до того ж, не збирає відбитки.
Якщо ви носите годинник не в екстремальних умовах, а просто хочете займатися спортом, моделі Mobvoi TicWatch Pro 3 GPS або TicWatch GTH 2 цілком підійдуть. Рівень захисту IP68 дозволяє занурюватись на глибину до 1,5 метра, не боїться дощу та миється під водою.
Зовні всі моделі Mobvoi виглядають лаконічно. Але вони мають дещо, що дозволяє виділитися — індивідуальні налаштування циферблата. Це те, що потрібно, якщо хочеться додати акцент до образу. Вибір циферблатів є у всіх моделях TicWatch. Налаштовуйте кольоровий або монохромний, цифровий або аналоговий екран з анімацією і без. Яку інформацію відображати, теж вибираєте ви — час, частота серцевих скорочень, кількість кроків, витрачених калорій та рівень заряду.
Смарт-годинник Pro 5 GPS отримав фірмовий подвійний екран діаметром 1.43 дюйми з роздільною здатністю 466 х 466 пікселів. Зверху розташувався монохромний економічний FSTN-екран, який працює навіть за умов низького заряду. А під ним — сучасний сенсорний AMOLED-дисплей з приголомшливою контрастністю та перенесенням кольорів. Їх можна використовувати разом або окремо, залежно від ситуації та заряду.
У Pro 3 GPS також реалізована технологія Retina AMOLED та подвійний сенсорний екран діаметром 1.4 дюйма. Роздільна здатність складає 454 х 454 пікселів.
А ось GTH 2 виконані інакше: у них прямокутний TFT-дисплей діагоналлю 1.72 дюйми з роздільною здатністю 356 х 400 пікселів. Він також сенсорний, яскравий і не блищить.
Всі моделі Mobvoi з подвійним екраном відрізняються підвищеною енергоефективністю. Чому? Справа в тому, що FSTN-екран споживає мінімум енергії: він монохромний, неклікабельний та неконтрастний. Але навіть коли батарея сідає, вона продовжує показувати час, пульс, рівень заряду та іншу важливу інформацію. Якщо ви потрапили в умови, коли зарядити годинник не виходить, можна вимкнути смарт-режим, GPS та користуватися лише монохромним екраном.
Завдяки такому рішенню, Pro 5 GPS працює в базовому режимі з одним екраном до 45 днів, а в режимі «смарт» — до 80 годин. Pro 3 GPS тримаються в розумному режимі до 72 годин, а GTH 2 — до 10 днів.
Розумний годинник поє’єднав фітнес-трекер і смартфон в одному корпусі. У повсякденному житті вони виконують і організаційні функції, і тренувальні. А загалом, допомагають витрачати менше часу на рутинні справи на кшталт дзвінків та листів, приділяти більше уваги активностям та здоров’ю. Вони виступають персональним тренером, допомагаючи контролювати тренування та не перевантажувати організм. З ними набагато легше враховувати свої помилки, відстежувати прогрес та планувати тренування.
Фірмовий стиль Mobvoi — сучасний мінімалізм, лаконічний та універсальний. Тому вони легко поєднуються з іншими аксесуарами та одягом. Вибирайте Pro 5 і Pro 3, якщо віддаєте перевагу круглому циферблату з ефектним безелем, і GTH 2, якщо вам звичніше квадратний.
Ремінці шириною 20 мм теж змінні, із силікону та сучасних полімерів. Вони відмінно поводяться в носінні, миються і не бояться впливу сонця.
Спорт |
|
Здоров’я |
|
Спілкування |
|
Навігація (У моделях з GPS-модулем, Pro 3 і Pro 5) |
|
Комфорт |
|
Хороша новина в тому, що всі розумні годинники Mobvoi працюють на базі Wear OS від Google. Це найуніверсальніша ОС, яка чудово метчиться і з iOS, і з Android. У трьох запропонованих моделях є всі стандартні можливості Google: безконтактна оплата з Google Pay, карти, голосовий асистент, музика. А завдяки гідним процесорам, навігація по меню та робота з програмами відбуваються швидко і без підвисань.
Якщо вам потрібен максимум, вибирайте Pro 5 GPS. Нова модель оснащена гібридним процесором Snapdragon W5+ Gen1, який забезпечує моментальний відгук, високу продуктивність та енергоефективність. А ще має 2 Гб оперативної пам’яті і 32 Гб вбудованої пам’яті.
Якщо потрібний просто хороший робочий девайс, вам підійде Pro 3 GPS. У нього 1 Гб ОЗП та 8 Гб ПЗП. Або GTH 2 з аналогічними об’ємами пам’яті.
І новинки, і попередні версії тішать адекватними цінами. Купити Mobvoi Pro 5 GPS можна за 14999 грн та за цю ціну користувач отримує практично флагманський пакет можливостей: максимальна захищеність, топова продуктивність, подвійний екран, спортивні та повсякденні функції. Новинка включає все, що потрібно для активного насиченого життя.
Смарт-годинник Mobvoi Pro 3 GPS, у якого менші обсяги пам’яті, але практично такі ж можливості, можна купити за знижкою. На сайті wo.ua девайс коштує 7499 грн. замість 9999 — відмінний спосіб заощадити.
І оновлені GTH 2, без GPS, але з усіма повсякденними функціями можна купити там же за 2499 грн.
Отже, якщо вам потрібний смарт-годинник для активного спорту, туризму, роботи в складних умовах та екстремальних навантажень, Pro 5 GPS — найкращий вибір. Вони мають найвищий ступінь захисту IP68+US-MIL-STD 810H, оновлений гібридний чіпсет Snapdragon W5+, повний набір систем навігації, а також цілу систему датчиків для тренувань та моніторингу здоров’я.
GTH 2 підійдуть тим користувачам, які не мають наміру орієнтуватися на місцевості або випробовувати себе в екстремальних ситуаціях. Це хороший бюджетний годинник, який допоможе структурувати час, записувати тренування і завжди бути в курсі новин.
А Mobvoi Pro 3 GPS — оптимальний баланс між ціною та якістю. У них трохи менше пам’ять і автономність, зате майже такі ж можливості в навігації та моніторингу здоров'я, що й у «п’ятірки».
07 черв 2023
WWDC 2023
212
07 черв 2023
5-9 червня компанія Apple презентувала на конференції для розробників Worldwide Developers Conference 2023 багато цікавого. Це і покращені технічні характеристики, і очікувані оновлення софту, і, як висловився CEO компанії Тім Кук, «ще дещо». Саме це «дещо» викликало найбільше емоцій і дискусій. Але про все по порядку. Розбираємось докладніше в особливостях оновлень та технологічних новинок.
Як і передбачалося, мрія фанатів Air здійснилася. Великий, потужний але, як і раніше, легкий, MacBook Air став більше. Почнемо з екрану, адже тепер це найтонший 15-дюймовий ноут у світі:
Liquid Retina Display діагоналлю 15,3 дюйми.
Вражаюча яскравість до 500 ніт.
Передача кольорів до 1 млрд відтінків.
Тонка рамка.
І при цьому товщина лептопа всього 11,5 мм, а вага — 1,49 кг, що вже робить його бажаною покупкою для поціновувачів комфорту.
Акустика — одне з головних оновлень цієї моделі. Згідно з представленою інформацією, ноут отримав 6 динаміків і примусовий шумодав.
Акумулятор MacBook Air забезпечує до 18 годин автономної роботи, що оптимально, враховуючи можливості його дисплея і процесора.
В іншому ноут зберіг характеристики попередника. Перш за все, це приголомшлива потужність чіпа M2 з 8-ма ядрами CPU і 10-ю GPU, що дає в 12 разів більшу продуктивність, ніж у Intel. Плюс до 24 Гб уніфікованої пам’яті, накопичувач на 2 ТБ, камера на 10,8 Мп та Touch ID. Можна буде купити MacBook Air 15`` у фірмових відтінках Silver, Space Gray та Midnight Starlight.
У центрі уваги оновленого Mac Studio — процесор M2 Ultra на основі 5-нм техпроцесу другого покоління:
На 25% швидше ніж M1 Max
24 ядра CPU
76 ядер GPU
Система також отримала 192 Гб уніфікованої пам'яті та підтримку до 6 екранів XDR.
У Mac Pro 2023 також з'явився найпотужніший M2 Ultra з усіма своїми перевагами. А разом з ним – 6 відкритих pci-слотів, SSD на 8 ТБ та підтримка 6 XDR-екранів. За словами розробників, у найвищій комплектації комп'ютер може розвинути продуктивність у 3 рази більшу, ніж у Intel. Зовнішність теж змінилася: тепер все залізо ховається в ефектній рамі з нержавіючої сталі плюс є можливість горизонтальної установки.
Vision Pro — те саме інноваційне «ще дещо», яке вразило всіх. Це абсолютно нова платформа змішаної реальності, яка поєднує віртуальну реальність (Virtual Reality) із доповненою (Augmented Reality). І при знайомстві з нею девіз цієї конференції «Code new worlds» стає зрозумілим.
З MR-гарнітурою ви бачите навколишній світ та накладене зображення одночасно. Просто уявіть: ви дивитесь на екран макбука і одним поглядом переміщаєте його в тривимірний простір, змінюючи розмір, як вам зручно. А будь-який об'єкт з екрана тепер можна побачити у 3D та покрутити з усіх боків.
Розробники називають цю MR-гарнітуру не інакше як «просторовий комп'ютер». І, судячи з заявлених на конференції даних, це буде справді унікальний досвід взаємодії з реальністю всіх типів.
Дизайн корпусу викликав шквал емоцій у мережі, і не дивно. Цілісний шматок полірованого скла в рамі з алюмінієвого сплаву виглядають дуже ефектно і масивно. Розробники стверджують, що в них ще й зручно: м'який текстиль, ремінь із дихаючого матеріалу та підстроювання за формою голови.
Apple Vision Pro отримав 2 дисплеї microOLED із загальною роздільною здатністю 23 Мп, тобто, по 4К кожен. Між екраном та очима розташувався 3-лінзовий блок, який забезпечує широкий кут огляду. Топові лінзи Zeiss обіцяють комфорт навіть людям із порушеннями зору.
Але найцікавіше — система відображення очей EyeSight на зовнішньому дисплеї. EyeSight була придумана для того, щоб бачити погляд людини в умовах доповненої реальності та не відриватися від спілкування з близькими під час роботи чи відпочинку з гарнітурою.
Зовнішній акумулятор допомагає знизити вагу гарнітури. Щоправда, у фанатів уже виникли питання щодо кабелю — він незнімний. Тобто, якщо провід пошкоджено, замінити його не вдасться, лише купувати нову батарею. Передбачається, що батарея буде здатна на 2 години автономної роботи.
Просторовий MR-комп'ютер працює на потужному M2 у тандемі з чіпом R1. Саме R1 обробляє інформацію із датчиків гарнітури в режимі реального часу. Причому це ціла система датчиків:
12 камер
5 датчиків, включаючи LiDAR для керування жестами
6 мікрофонів
Гарнітура оснащена двома динаміками з підтримкою просторового звуку. Незалежно від типу контенту, він гармонійно вбудовується в реальні звуки навколишнього простору.
Для системи було спеціально розроблено унікальний тривимірний інтерфейс, який керується очима, руками та голосом. Все відбувається природно та інтуїтивно. Ще для керування можна використовувати цифрову корону, таку ж, як у годиннику Apple Watch.
Гарнітура синхронізується з усіма девайсами та периферією бренду. Вона сумісна з Unity IPad OS, а значить вам доступні всі iOS-додатки та iCloud. Крім того, є спеціальна програма для професіоналів Reality Composer Pro та широкі можливості для роботи з 3D-моделями.
А ще для гарнітури почне працювати окремий AppStore. На ньому в доступі будуть як стандартні програми для iPad і iPhone, так і спеціально створені під панель.
Аватар створюється за допомогою нейромереж. Спочатку потрібно просканувати обличчя: за це відповідають датчики зовнішньої панелі гарнітури. Потім нейромережі генерують ваш аватар у 3D, а датчики зчитують міміку — рухи очей, губ, емоції.
Розробники обіцяють власнику гарнітури абсолютно новий рівень комфорту:
Швидкий коннект з Mac. Екран, відкритий на комп'ютері, можна миттєво перенести на екран Vision Pro і працювати в MR.
Спілкування у FaceTime. Групові дзвінки тепер доступні на повне зростання і з просторовим звучанням.
Перегляд відео. Фільми можна дивитися в 3D-, AR- та MR форматі з повним відключенням навколишнього середовища.
Фото- та відеозйомка. По-перше, на нас чекають Spatial Photo та Spatial Video, завдяки яким створювати контент можна безпосередньо на окуляри. По-друге, тут є об'ємні панорамні фотографії. Тобто, можна буквально «зайти» в знімок.
Геймінг з Apple Arcade – сервіс, який пропонує понад 100 різножанрових ігор. Що добре, можна підключати геймпад від будь-якої консолі.
За підсумками першого дня конференції, у софті чогось кардинально нового не відбулося. Натомість з'явилися приємні та зручні покращення для кожної категорії продуктів бренду.
Почнемо з iPhone, адже iOS 17 отримала трохи приємних, хоч і невеликих покращень:
Традиційне «Hey, Siri» скоротилося до лаконічного «Siri». Щоправда, опціонально можна залишити і стару команду.
FaceTime дозволяє залишати відео.
Обмін миттєвими повідомленнями iMessage став ще простіше та зручніше.
Розшифрування голосових повідомлень у режимі реального часу.
Удосконалені інструменти набору текстів — автокорекція, а також набір голосом та пальцями стали якіснішими.
Обмін контактами через AirDrop тепер працює без прив'язки до відстані більше не потрібно підносити телефони один до одного.
Актуальний вигляд сторінки дзвінків з можливістю розміщувати будь-які фотографії та нову картку контактів.
З'явився цікавий додаток Journal, який збирає події життя в один щоденник.
Горизонтальний режим Standby Mode для комфортного перегляду контенту, управління музикою, відображення годинника та різноманітних віджетів.
Доступна можливість завантажувати карти офлайн.
Оновлена ОС буде доступна на айфонах XR, XS та пізніших версіях. При цьому iPhone 8 та 8 Plus оновлюватися вже не будуть.
Свіжу iPad OS 17 обіцяли таким аксесуарам:
Всі iPad з 6 покоління та вище.
mini 5 та 6.
Air від 3 покоління та вище.
Всі Pro, крім 1 покоління з діагоналлю 12,9 дюймів.
Розширилися можливості для креативу. У 2023 на iPad доступні Final Cut Pro та Logic Pro за підпискою, так що відеомонтаж та обробка музики стануть комфортнішими. Ще з додатків додалося Health, тож стежити за здоров'ям стає ще легше.
Крім того, на дисплеї та на екрані блокування тепер доступні активні віджети. До речі, екран блокування теж переробили, тепер він дуже наближений до айфону.
А ще з iPad OS 17 стає приємніше працювати з PDF — редагувати, компілювати файли та робити нотатки.
Apple Watch на оновленій системі отримали швидкий доступ до додатків та функцій через просте прокручування корони. Показників тренувань побільшало, а ще з'явився додаток Mental Health, якому в усному режимі можна розповісти про свій психологічний стан та поділитися емоціями. До того ж, змінився весь візуал: він став цікавішим і актуальнішим, з'явилися 2 нових циферблати.
Sonoma OS для iMac продовжує розвиватись. Якщо порівняти з попередньою MacOS Ventura, зміни незначні. В основному, система стала стабільнішою, швидше та зручнішою в роботі. З цікавого, в ній ми побачимо:
Віджети на робочому столі.
Заставки, аналогічні Apple TV.
Ігровий режим із швидким Bluetooth, оновленим геймпортингом для підключення периферії.
Більші можливості для конференцій.
Покращена приватність та сімейні налаштування для Safari.
Зовні навушники не змінилися. Все той же мінімалізм, комфорт і простота — дизайн AirPods ні з чим не сплутати. Але в них з'явилися довгоочікувані та зручні функції:
Автоматичне перемикання режимів. Наприклад, якщо хтось почав розмовляти з користувачем, коли він слухав музику, AirPods самостійно перейдуть на «прозорий» режим. Або включать шумозаглушення, якщо на вулиці стало занадто шумно.
Просте підключення до CarPlay через iPhone, без Bluetooth та без заминок.
Оновлена tvOS 17 ще краще метчиться з іншими пристроями бренду та дарує більше комфорту для відпочинку та спілкування:
Дозволяє здійснювати дзвінки безпосередньо через Apple TV. Або розпочати дзвінок з айфона або айпада і в процесі розмови перейти на приставку.
FaceTime з функцією Continuity Camera для бездротового підключення через iPhone та iPad.
Допомагає шукати пульт.
Спрощує навігацію та налаштування завдяки вдосконаленому центру керування.
Конференція триватиме до 9 червня, тому цікаві деталі з'являться. Продовжуємо стежити за оновленнями та чекаємо появи новинок від Apple 2023. Хоча розробники вже навряд чи вдасться здивувати більше, ніж у випадку з Apple Vision Pro — цей девайс став справжнім технологічним проривом. MacBook Air із діагоналлю 15 дюймів теж порадував фанатів. В іншому, зміни були покликані швидше відточити гаджети до досконалості та додати більше комфорту.
06 черв 2023
Шалена новинка - Mobvoi Ticwatch Pro 5, BEST in 2023?! Перший погляд, розпакування, конект смартфона
05 черв 2023
БЕЗ ОЛІЇ?! Мультипіч (аерофритюрниця, аерогриль) CECOTEC Cecofry Full Inox 5500 Pro - огляд
152
01 черв 2023
Чи можуть бюджетні розумні години адекватно аналізувати стан здоров’я та активність? А ще — показувати повідомлення, пошту, виконувати функції повсякденного годинника чи персонального тренера? Розбираємось на прикладі оновленої лінійки від Garmin.
Доступний смарт-годинник Garmin Venu SQ 2 White/Cream Gold став комфортнішим і практичнішим, але чи достатньо цього користувачам, які ведуть здоровий спосіб життя?
Venu SQ 2 — повсякденний розумний годинник з широким набором фітнес-можливостей: все для якісного зв’язку, ефективних тренувань та насиченого життя. Модель вийшла у двох версіях: Standart та Music. Різниця в тому, що останні можна закачувати музику. Враховуйте, що одні відтінки корпусу представлені в обох варіантах, а інші без Music.
Сьогодні розглядаємо стандартну версію. Звісно, це не максимальна комплектація для екстремальних умов. Але для більшості завдань їх достатньо. Тим більше, ціна Garmin Venu SQ 2 досить приємна: 13975, а по знижці — 9899 грн.
* — ціна на момент написання статті
Як і решта моделей бренду, модель комплектується зарядкою та керівництвом користувача.
Незважаючи на спортивний напрямок, у повсякденному житті гаджет виглядає елегантно на жіночій та чоловічій руці. Квадратний циферблат, що нагадує Apple Watch, збільшився — 1.41 дюйма порівняно з першим поколінням. Роздільна здатність зросла: 320 x 360 пікселів. AMOLED-екран великий та головне — чіткий і контрастний. Циферблат можна поміняти під себе, вибравши класичний вигляд або анімований, це допоможе зробити налаштування Your Watch, Your Way. До речі, деякі циферблати редагуються: змінити тло, показники, віджети, анімацію. Також передбачено опцію Always on display.
Він виконаний із сучасного полімеру, не простого, а армованого. Безель — з анодованого алюмінію, ремінець 20 мм — з фактурного силікону, а скло — Corning Gorilla Glass 3. Так, не остання версія, але в житті цілком достатньо. Зручно, що скло практично не дає відблисків. Усі разом важить лише 38 р.
До нас на огляд потрапила версія Venu SQ 2 White/Cream Gold — найвитонченіша, візуально легка. Кремовий корпус, кремовий ремінець, золотисте покриття безелю виглядають дуже гармонійно. Також Garmin Venu SQ 2 представлені у чорному, сірому, білому, персиково-рожевому, м’ятному відтінках. Будьте уважні, одна частина відтінків представлена з опцією Music, інша — без неї.
На звороті розташувався цілий набір сенсорів. Цікаво, що це датчики того ж рівня, що преміальні лінійки Phoenix і Epix, а значить, якість вимірювань не страждає. Отже, що входить із систему сенсорів:
- Пульсометр, що вимірює частоту серцевих скорочень. Причому робить це кілька разів на секунду. Якщо пульс зашкалює, годинник попереджає про це.
- Пульсоксиметр, який вимірює, скільки кисню (порівняно з максимальною ємністю) знаходиться у вашій кровоносній системі.
- Термометр.
- Акселерометр.
- Датчик освітлення.
У цьому розумному годиннику їх багато, а деякі можливості перегукуються. Тому тут варто розібратися докладніше.
Pulse Ox заслуговує на особливу увагу і показує процентний вміст насиченої киснем крові в організмі. Воно залежить стану здоров’я, висоти над рівнем моря, інтенсивності руху. За даними клініки Майо, з якою співпрацюють розробники бренду, в ідеалі це значення має бути від 95%. А цифри нижчі за 90% вважаються низькими. Досить корисна опція, що мотивує, особливо враховуючи сидячий спосіб життя більшості людей. Просто підтримуючи нормальний рівень кисню, можна значно поліпшити самопочуття.
Годинник показує, як користувач дихає під час різної діяльності та станів — роботи, відпочинку, сну, спорту, стресової ситуації. Це допомагає зрозуміти, де варто зупинитися, а коли настав час збільшити навантаження.
Система датчиків аналізує, наскільки врівноважено чи напружено минає день. Якщо людина занадто тривожилася, не виспалася, втомилася, розумний годинник запропонує зробити дихальні вправи, щоб допомогти тілу розслабитися.
Може здатися, що це те саме, що моніторинг дихання. Але якщо перший лише відстежує, то Breathe In допомагає нормалізувати дихання, заспокоїтися, зняти стрес. Це повноцінна дихальна практика з йоги, яка працює одночасно з кількох напрямків.
Body Battery аналізує серцевий ритм, активність, рівень стресу, щоб оцінити ваш енергетичний ресурс упродовж дня. Оцінка виражається числом від 1 до 100 і чим ближче до 1, тим більше часу потрібно для відновлення.
Тут доведеться записувати, скільки води користувач випиває протягом дня. І вже на основі цих даних, а ще того, як людина потіє під час занять, регулюватиме ступінь гідратації.
Функція — мотиватор, яка допомагає розвиватися. Завжди приємно усвідомлювати, що здоров’я відповідає віку чи навіть набагато краще. А це найчастіше відбувається саме завдяки руху. Смарт-годинник аналізує вік, рухи ЧСС та витрачені калорії, щоб обчислити цей показник та мотивувати на здорові досягнення.
На екрані ви завжди бачите, коли і скільки енергії витрачено. Це допомагає зрозуміти, яка діяльність сприяє спалюванню калорії, а яка не дуже.
Не найочевидніша, але справді важлива функція. Якщо ми мало чи погано спимо, організм не відновлюється. У такому разі ні про яке спортивне зростання не може бути й мови. Годинник аналізує дихання, роботу серця та Pulse Ox по стадіях сну, потім дає фідбек, як покращити його якість.
Це нова можливість, яка торкнулася скоріше програми Connect. Тепер на всіх девайсах Garmin можна відстежувати менструальний цикл і вагітність. Симптоми потрібно вносити вручну, але у програмі Women's Health Tracking це швидко. Зручна опція, щоб настроїти активність під стан здоров’я, уникнути перевантаження.
Оновлений девайс передбачає понад 25 спортивних режимів, причому як на вулиці, так і в приміщенні. Це біг, біг на тренажері, спортивна ходьба, поїздки на велосипеді, велотренажер, плавання, веслування, дайвінг, йога, дихальні вправи, лижі, сноуборд, різноманітні кардіо- та силові.
Крім того, пристрій дозволяє створювати персональні тренування. Connect передбачає більше 1600 вправ, щоб складати індивідуальну фітнес-програму. Їх можна закачати прямо на годинник.
HIIT (High-Intensity Interval Training) — високоінтенсивне інтервальне тренування. Це Tabata, Zumba, EMOM, AMRAP, інші види аеробної активності, які допомагають спалювати калорії та зміцнювати тіло. Вони вимагають особливої уваги та SQ 2 його забезпечує: з ними ви можете встановлювати та регулювати інтервали занять та відпочинку під себе.
Це ексклюзивна функція на випадок, якщо під час тренування потрібна підтримка або додаткова мотивація. Досить зручно, як для спортсменів-початківців, так і для досвідчених. Coach підказує, якщо потрібно, наприклад, зменшити темп.
Тут є нюанси, оскільки від того, скільки і які датчики буде задіяно, залежить витрата енергії. Відповідно, якщо ви хочете максимально точний маршрут, потрібно бути готовим до того, що годинник сідатиме швидше:
- Якщо для побудови маршруту використовувати лише GPS, Garmin Venu SQ 2 витримують 26 годин автономної роботи. На практиці режиму GPS Only достатньо навіть для ультрамарафону.
- Якщо потрібна точність треку, вибирайте режим All Systems. Смарт-годинник задіють GPS, Galileo та ГЛОНАСС. Але це вже 20 години автономності.
Що буде, якщо не використовувати системи позиціонування? У режимі смарт-годинника Venu SQ 2 забезпечують до 11 днів роботи на одному заряді. А якщо ввімкнути режим енергозбереження Battery Save — до 12 днів.
Garmin Venu SQ 2 отримали вбудований компас, акселерометр та сенсор освітленості, чого цілком вистачає для розуміння ситуації на місцевості. Але найзручніше, що вони чудово працюють як навігатор.
Наприклад, на початку пробіжки лісом ви розумієте, що можете заблукати. Що потрібно зробити? Заходимо в меню навігації, вибираємо «зберегти місце розташування» і спокійно починаємо рух. Коли настав час повертатися, заходимо в «збережені розташування», знаходимо цю точку з точними координатами і починаємо шлях назад. Годинник стрілкою показує напрямок руху, скільки залишилося пройти до точки, кроки та всі інші нюанси.
Гаджет витримує тиск 5 АТМ. Це дозволяє плавати та занурюватися під воду на максимальну глибину 50 м та працює для більшості стандартних водних навантажень. Звісно, помити під краном після заняття теж можна.
Тут все просто та базово. Девайс дозволяє бачити вхідні дзвінки, переглядати текстові повідомлення, електронну пошту та сповіщення з соцмереж — тобто, виконує стандартні завдання смарт-годинника. А ось дзвонити по них не вийде, але за такої бюджетної вартості отримати ще й вбудований мікрофон було б несподівано. Годинник синхронізується зі смартфонами на iOS та Android і в цьому місці не можна не згадати про дві програми, зручні для фіксації своїх даних.
Обидві програми допоможуть використовувати годинник більш ефективно. Так, вони безкоштовні. Рекомендується встановити їх відразу, щоб бачити деталі свого дня та мати більше можливостей для налаштування:
- Connect призначений для того, щоб синхронізувати гаджет зі смартфоном, а також відстежувати у додатку свої заняття та показники.
- IQ – магазин, де можна докачати цікаві циферблати та встановити додаткові параметри.
У цій моделі передбачені стандартні для спорт-годин Bluetooth 5.0 і ANT+. А ще є NFC-модуль та система GarminPay, тому з ними тепер легко оплачувати покупки.
Сподіваємося, що нікому не знадобиться допомога під час заняття чи прогулянки, але в такому випадку Venu SQ 2 дозволяє поділитися місцем розташування з обраними контактами, які вказуються заздалегідь.
Почнемо з того, що девайс відноситься до бюджетного сегменту. Тому порівнювати його з топовими моделями навряд чи варто. Віднесемо до мінусів досить простий дизайн, не надто високу роздільну здатність і обмежену автономність. При цьому годинник отримав достатньо можливостей для повноцінних тренувань та повсякденного життя. Вони універсальні, зрозумілі та закривають більшість спортивних завдань. Це відмінний вибір, якщо не потрібна екстремальна автономність та рідкісні функції, але хочеться займатися ефективно та із задоволенням.