Каталог

0 800 201 865

Оформити замовлення

Пн-Пт: 9:00 - 20:00
Сб-Вс: 10:00 - 19:00

дзвінок безкоштовний (по Україні)

0 800 209 145

Сервісний центр

Пн-Сб: 9:00 - 18:00
Вс: выходной

Передзвонити мені
RU
UA
Сервіси
27.12.2024 10:16:00
755
Рекомендації

Електрична зубна щітка: як доглядати за девайсом

Електрична зубна щітка: як доглядати за девайсом
Зміст

Щодня ми чистимо зуби — розуміємо, що це важливо. Для здоров'я зубів, ясен, свіжого подиху та гарної посмішки. Але чи знали ви, що електрична зубна щітка теж любить догляд? З одного боку, це гігієнічний прилад, який безпосередньо стикається зі слизовою, а з іншого — повноцінний девайс з електронною системою, до якого потрібен такий самий підхід, як і до будь-якого іншого електронного пристрою. Сьогодні розбираємося, як доглядати за зубною електрощіткою, щоб вона служила якомога довше та не шкодила зубам.

Як правильно заряджати електричну зубну щітку?

Електрична зубна щітка

Усі девайси, які працюють від акумулятора, вимагають до себе певного послідовного підходу. Зубні щітки Oclean навіть із бюджетних серій працюють на літій-іонних батареях (Li-Ion). На відміну від своїх попередниць, нікель-кадмієвих (Ni-Cd) та нікель-металогідридних (Ni-MH), літій-іонні акумулятори не мають «ефекту пам'яті», мають більшу ємність і термін служби. Наприклад, деякі моделі щіток можуть працювати на одному заряді кілька місяців, хоча загалом стандартний термін автономної роботи — 30-40 днів. При цьому, навіть такі акумулятори складно назвати досконалими, і щоб вони працювали, як належить, потрібно дотримуватися певних правил.

Скільки часу заряджається електронна щітка?

Тут багато залежить від місткості самого акумулятора та наявності функції швидкого заряджання. Зазвичай для того, щоб щітка повністю зарядилася, потрібно від 2 до 5 годин. Простіше кажучи, її можна поставити на зарядку на всю ніч, цього часу точно вистачить навіть на найвибагливіший девайс.

Як зарядити щітку без підставки?

Підставка — та ж сама док-станція, як у роботах-пилососах, тільки в дуже зменшеному варіанті. Вона є не у всіх моделях, але часто виконує одночасно дві функції: магнітна зарядка та настінний тримач для зубної щітки.

Якщо щітка комплектується зарядною підставкою, зарядити її, минаючи цю підставку, неможливо. Тому якщо ви часто буваєте в дорозі, краще вибирайте серед моделей, які можна зарядити від USB-кабелю. Найчастіше використовуються роз'єми USB-C, хоча іноді можна зустріти micro-USB. Таку щітку можна зарядити від будь-якого ноутбука, павербанка або просто через розетку.

До речі, у бренду Oclean є цікаве рішення: електричні зубні щітки серії Ultra підтримують бездротову зарядку — спеціальний блок є в комплекті. Але ще їх можна зарядити за допомогою кейса. На перший погляд це просто звичайний футляр, щоб у дорозі щітка не валялася просто в сумці, але насправді в нього є функція зарядки через USB-C. Тож якщо ви забули взяти свою зарядку у відпустку, з нечищеними зубами ви точно ходити не будете.

Чи можна залишати зубну щітку на зарядці?

Електрична зубна щітка

Хоча літій-іонні акумулятори непогано поліпшили характеристики своїх попередників, все ж це не ідеальні пристрої. Тому ми не рекомендуємо залишати електричну зубну щітку постійно на зарядці.

  • По-перше, ви користуєтеся щіткою щодня двічі. Тобто, ви знімаєте її з зарядки, 2-3 хвилини вона працює автономно, а потім... знову на зарядку? І так щодня по два рази. Навіть найстійкіша батарея почне скорочувати свій ресурс — навіщо працювати, якщо і так зарядка поруч?

  • По-друге, це не дуже зручно. Постійно ставити щітку на зарядку — який тоді сенс у бездротовій роботі?

Загалом, тут працює та сама система, що і зі смартфонами. Заряджати щітку потрібно, коли загоряється індикатор або ви бачите поточний відсоток заряду 0-20%. Якщо ви поставили щітку на ніч на зарядку, вона за дві години вже зарядилася, і продовжує бути під'єднаною до мережі — нічого страшного з акумулятором не трапиться, навіть якщо така система працюватиме регулярно. Просто вранці відключаєте і користуєтеся, поки девайс знову повністю не «сяде».

Як зрозуміти, що щітка повністю заряджена?

Тут взагалі немає нічого складного: зазвичай або загоряється відповідний індикатор, або, якщо є екран, можна бачити 100% зарядку. Якщо ви заряджаєте щітку від кейса, як у серії Oclean Ultra, у кейсі теж передбачений індикатор зарядки. Важливо розуміти, що кейс — не накопичувач енергії, а провідник, тому індикатор показуватиме саме стан заряду щітки, а не кейса.

У деяких моделей, наприклад, Philips Sonicare, під час заряджання щітки блимає індикатор, а коли щітка повністю заряджена, мерехтіння припиняється.

Чому моя електрична зубна щітка швидко розряджається?

Взагалі, сучасні акумулятори мають досить великий ресурс, і зазвичай зубна електрична щітка може працювати автономно щонайменше місяць. За умови, що вона використовується однією людиною двічі на день по 2-3 хвилини (так, зубною електрощіткою можуть користуватися кілька людей, якщо міняти в ній насадки). Якщо девайс не витримує і 30 днів, а розряджається швидше, у цього може бути кілька причин:

  • Зношення акумулятора — найпоширеніша. Зазвичай усі батареї мають свій ресурс та цикл зарядок–розрядок. Зазвичай зубні щітки Oclean тримають заряд протягом 3—-5 років, залежно від початкової ємності акумулятора, і після закінчення цього часу батарея вже працює на 70-80% від початкової потужності.

  • Неправильне заряджання — може бути неточний контакт під час дротового заряджання, або щітка постійно під'єднана до мережі.

  • Пошкодження внутрішніх компонентів — може бути, якщо щітка впала, наприклад, на кахель, або транспортування з точки А в точку Б було не дуже дбайливим (всі ми знаємо, які пригоди переживають валізи в аеропорту).

  • Несправний зарядний пристрій — ще одна причина, через яку щітка може заряджатися не до кінця, через що загальний час автономної роботи скорочується. Можна спробувати замінити зарядний кабель або купити новий зарядний пристрій.

  • Якщо ви використовуєте щітку частіше, ніж це передбачено виробником (наприклад, девайсом користуються кілька членів сім'ї), то загальний час автономної роботи теж скорочується, причому, досить помітно.

Як можна вирішити цю проблему? Якщо це просто «баг», можна спробувати кілька разів повністю зарядити та розрядити акумулятор. Якщо в такому разі проблему вирішено, все добре, і вам нема про що перейматися.

Якщо ні, наступним кроком можна спробувати замінити зарядний пристрій або кабель. Ну або купити нову електричну зубну щітку, якщо ваша вже просто «відслужила своє».

Як часто міняти батарею в електричній щітці?

Електрична зубна щітка

Питання, на яке буде неоднозначна відповідь. Справа в тому, що хоча технічно заміна акумулятора можлива, робити це не рекомендується з кількох причин:

  1. Порушується водонепроникність. Усі сучасні зубні електрощітки мають клас захисту від води, зазвичай це стандарт IPX7 або IPX8. Тобто, девайс спокійно можна занурювати у воду, або користуватися ним у душі. Якщо щітку розкрутити, цілісність назавжди порушиться.

  2. Змінний акумулятор матиме менший ресурс та місткість, ніж оригінальний.

  3. Якщо щітка на гарантії (а WO.UA пропонує цілих 2 роки офіційної гарантії від виробника), то будь-яке зовнішнє втручання автоматично скасовує гарантійне обслуговування. 

Тому, якщо ви помітили проблему з акумулятором, спочатку звертаємося до попереднього пункту, а якщо все одно нічого не працює, чекаємо вас в нашому сервісі на вул. Воздвиженській 21-23 (Київ).

Як знищити бактерії на зубній щітці?

Електрична зубна щітка

Здавалося б, щітка безпосередньо стикається з пастою, значить бактерії на ній не затримуються? Як би не так! Якщо її не домити, на щетинках залишаються маленькі частинки їжі та наліт, а у вологому середовищі це просто рай для розвитку всіляких бактерій і грибків.

Чому зубна щітка має неприємний запах?

Явище досить рідкісне, але все ж може бути. І перша причина — саме недостатньо якісне очищення самої зубної щітки. Перебуваючи у вогкому середовищі, частинки їжі починають гнити, а якщо це все посилюється грибком — запах, як то кажуть, «хоч святих винось».

Ще одна причина — занадто тривале використання зубної щітки. Зазвичай ресурс — 3-4 місяці, не більше. І якщо проблема вже з'явилася, найпростіше насадку замінити на нову. Багато брендів електричних щіток виробляють запасні насадки, і часто вони є в комплекті. До речі, в цьому величезний плюс електрощіток: досить просто замінити насадку, а не купувати повністю новий пристрій.

А щоб не доводити девайс до такого стану, його потрібно правильно мити.

Як правильно мити електричну зубну щітку?

Так, ця проста дія теж має кілька правил. Зазвичай ми про це не замислюємося, щітка просто «на автоматі» споліскується під водою та ставиться в склянку. Звідси і неприємний запах, і «раптова» застуда, і навіть грибок.

  1. Усі стоматологи радять мити зубну електрощітку під сильним напором води. Але ж ми з вами екологічно свідомі люди, а за сильного напору йде велика витрата води. Тому краще мити довше в спокійному режимі, але ретельно, промиваючи щетинки пальцями.

  2. Зазвичай зубна паста осідає в основі щетинок, і дуже часто вона там залишається надовго... назавжди. Причому, нашаровується після кожного чищення. Тому особливу увагу приділяємо саме пластиковій основі.

  3. Не забуваємо і про корпус щітки. Його досить просто обполоснути від залишків пасти.

Ще можна користуватися стерилізатором для зубних щіток — зручне пристосування для очищення щіток від бактерій, знезараження, а ще він виконує функцію тримача. Наприклад, стерилізатор Oclean підходить не лише для електричних щіток, а й для звичайних.

Як прибрати наліт з електричної зубної щітки?

Електрична зубна щітка

Зазвичай наліт на зубних щітках утворюють мінеральні відкладення — солі, які містяться у звичайній проточній воді. Виглядає, як біле нашарування, який, втім, легко змивається, якщо з цим не затягувати. Найкращою профілактикою буде протирання насухо корпусу щітки після миття — наприклад паперовою косметичною серветкою. 

Важливо приділити увагу щетинкам. Там наліт не видно, але це не означає, що його там немає. Якщо він «подружиться» із залишками зубної пасти, щітка буде зношена набагато швидше, ніж це передбачено. Тому правило те саме: ретельно миємо насадку, можна навіть ненадовго замочити в ополіскувачі для ротової порожнини, щоб у нальоту і мікробів не було жодних шансів.

Взагалі, сам по собі нейлон, який використовується в електричних зубних щітках, високої якості та має гіпоалергенні властивості. Наприклад, Oclean використовує унікальну технологію DuPont Tynex — особливий склад нейлону, який перешкоджає розмноженню бактерій. А ще ці щетинки більш пружні, ніж зазвичай, але водночас не дряпають слизову та емаль.

Як очистити зубну щітку від плісняви?

Грибок та пліснява — одне з найнебезпечніших побутових явищ. Зазвичай з'являється в місцях, де вогко, волого та недостатня циркуляція повітря, і ванна — місце номер один. Так, ми звикли до чорних плям на міжплиткових швах, але чи знали ви, що грибок з'являється і на зубних щітках?

  • У місці приєднання насадки до корпусу.

  • Знизу, де щітка стикається з дном склянки (якщо зберігається не на постійній підставці).

  • В основі щетинок.

  • По всій поверхні.

Зазвичай пліснява виглядає як чорні плями, але може мати і блакитний колір. Небезпечна тим, що може викликати отруєння, головний біль, алергію та захворювання ротової порожнини (найчастіше). Як її вивести?

Якщо чорні плями з'явилися на насадці, як і у випадку з неприємним запахом, її краще одразу викинути, оскільки вивести повноцінно грибок майже неможливо. Якщо пліснява утворилася на корпусі, можна протерти вологою ганчіркою або серветкою, змоченою в дезінфікуючому розчині (суміш води з содою або оцтом, а також ополіскувачі) або у медичному спирті (він також випарує зайву вологу). І краще, щоб щітка не зберігалася у вогкості, наприклад, у закритій шафі — а на відкритій поверхні.

Як часто потрібно міняти насадки на електричних зубних щітках?

Електрична зубна щітка

Скільки служить електрична зубна щітка?

Насамперед важливо розуміти, що будь-який девайс не вічний, а в тому, що стосується гігієни, ще й є маса важливих дрібниць, як ви могли переконатися вище. Отже, сама насадка зубної електричної щітки придатна до використання протягом трьох, максимум, чотирьох місяців. У цьому питанні всі стоматологи світу одностайні, — і ось чому:

  • З часом щетинки зношуються та заламуються, навіть найміцніші та найякісніші (уявіть тільки, яку роботу їм треба робити щодня), і вже не можуть настільки якісно очищати емаль.

  • Накопичення бактерій, які можуть викликати різні інфекції ротової порожнини.

  • Якщо перехворіли інфекційним захворюванням — та ж застуда, наприклад, теж потрібно міняти, оскільки інфекція залишається на щетинках, і існує досить високий ризик заразитися повторно.

Як зрозуміти, що пора міняти насадку в зубній щітці?

Електрична зубна щітка

Одна з великих переваг саме електричних щіток у тому, що можна просто поміняти насадку, замість купівлі нового девайса. Наприклад, щітки Oclean можуть уже комплектуватися додатковими насадками в наборі, або їх можна докупити окремо ось тут

Як же зрозуміти, що насадку час міняти?

  • Розтріпані щетинки — вже, так би мовити, класика. Така щітка вже не може повноцінно виконувати свою функцію, тому саме час її оновити.

  • Ну і якщо ви бачите плісняву або грибок на самій насадці — також одразу міняйте.

  • Якщо ви користуєтеся брендовим застосунком, він сам підкаже, що час міняти насадку.

А ще можна записати в телефоні дату, коли ви востаннє поміняли насадку (або купили нову щітку), щоб не забути через 3-4 місяці провести заміну — це найкраща гарантія гігієни.

Як відрізнити оригінальні насадки від підробок?

Питання, яке цікавить багатьох людей. Чому краще купувати оригінальні насадки? По-перше, це гарантія того, що вони точно підійдуть на вашу модель щітки. По-друге, багато брендів, зокрема Oclean, використовують запатентовану технологію DuPont Tynex — щетинки пружні, і водночас м'які: ясна та емаль не дряпають, водночас зуби очищають так, щоб наліт не залишався навіть на крайніх молярах («зубах мудрості»). І якщо купувати підробку, навряд чи ви отримаєте щітку такої якості. Тому відповідь на одвічне питання, як відрізнити оригінал від підробки:

  • Насамперед, звісно, ціна. Вартість оригінальних насадок Philips, Oclean, Oral-B, Braun вища, ніж якщо купувати, наприклад, на китайських маркетплейсах. А різницю в ціні помітно відразу.

  • Є кілька чинників, які допоможуть відрізнити репліку від оригіналу. Наприклад, репліки мають більш яскраве забарвлення щетинок, ніж оригінал, зріз щетинок рівний, а в оригінальних — алмазне ограновування. А ще — відтінок самої насадки може відрізнятися від кольору корпусу щітки.

  • Краще купувати в перевірених магазинах, які надають гарантію на товар від виробника. На WO.UA гарантія на додаткові насадки від 3 до 24 місяців, залежно від бренду та кількості насадок в упаковці.

  • Можна порівняти цифри штрих-коду додаткової насадки на відповідність коду країни-виробника самої щітки.

  • Інструкція, що додається до насадок, має бути кількома мовами, включно з англійською та мовою країни, де продається (у нашому випадку — українською).

Як правильно зберігати електричну зубну щітку?

Електрична зубна щітка

На перший погляд здається, що питання — банальне, і що всі знають, де і як потрібно зберігати зубну щітку. Оскільки мова у нас саме про електричний девайс, а ванна — місце з підвищеною вологістю, важливо знати кілька правил.

Де зберігати зубні щітки у ванній?

Важливо, щоб це був відкритий простір — поличка, поверхня пральної машини або умивальник (кому як зручно). Забуваємо про всілякі шафки через відсутність циркуляції повітря та високий ризик розвитку грибка і цвілі.

У деяких електричних зубних щіток Oclean є топова фішка: спеціальний тримач, який можна прикріпити на кахель за допомогою наклейки, або використовувати як зарядку, поставити в нього щітку вертикально на будь-яку горизонтальну поверхню.

І, звичайно, стерилізатор — також універсальний девайс, який, крім функції стерилізації та очищення від бактерій, ще обладнаний тримачем на 5 щіток: ідеально для сім'ї. 

Чи потрібно накривати зубну щітку чохлом?

Футляр, він же кейс, він же чохол — зручне пристосування для тих, хто часто буває в поїздках. У нього можна покласти щітку в розібраному вигляді, використовувати як зарядку або просто підставку. Головне правило — не тримати закритим, якщо ви користуєтеся чохлом удома. У дуже обмеженому замкнутому просторі грибок розвивається дуже швидко. 

Висновок

Електрична зубна щітка — незамінний помічник у догляді за зубами, але і їй потрібен правильний догляд. Щоб девайс працював довго та радував вас бездоганною чистотою, важливо регулярно очищати насадку від нальоту, дезінфікувати щетинки і правильно заряджати пристрій. Не забуваємо дбайливо поводитися з корпусом і уникати замкненого вологого середовища для зберігання. Дотримуючись цих простих правил, ви не тільки продовжите термін служби щітки, а й забезпечите максимальну гігієну та здоров'я вашій посмішці.

Електрична зубна щітка Oclean X Ultra Set Black
Електрична зубна щітка Oclean X Ultra Set Black
7 відгуків
7 699 ₴-2700 ₴
4 999 ₴
Кавомашина для дому: як варити найсмачнішу кавуПопередня статтяКавомашина для дому: як варити найсмачнішу кавуЯк вибрати блендер: рекомендації та огляд найкращих моделейНаступна статтяЯк вибрати блендер: рекомендації та огляд найкращих моделей
Олександра Долбєва
Олександра Долбєва
Привіт) мене звати Олександра, мені 22 роки і я все життя живу в Києві. Обожнюю це місто. Де б я не була, завжди повертаюся сюди. Я художник і музикант, і я з тих людей, кому для збереження нот та фарб потрібна окрема квартира, бо мої художні матеріали скоро виселять мене з моєї кімнати :D Мої інструменти — пензлі, фарби і ноти, які заповнюють простір навколо мене, створюючи особливу атмосферу творчості. Проте, окрім мистецтва, мене завжди цікавили сучасні технології та гаджети, які допомагають зробити життя яскравішим і комфортнішим. Я з радістю ділюсь своїми думками і досвідом у світі техніки, щоб разом з вами відкривати нові можливості!

Ще публікації від Олександра Долбєва

Останні публікації з категорії зубні щітки

Категорії