Рекомендації з догляду за роботом пилососом
Опис товару
Функціонал робота-пилососа – доволі різноманітний:
Автоматизація. Робот-пилосос автоматично очищає підлогу без присутності людини. Він може самостійно переміщатись по кімнаті, обходити перешкоди, виконувати прибирання у зазначений час на заданій території.
Навігація. Пристрої оснащені системами навігації. Датчики для визначення маршруту дозволяють уникати меблів, стін, сходинок та інших перешкод.
Сенсори чистоти. Деякі роботи можуть визначати рівень забруднення на підлозі й, відповідно, регулювати потужність всмоктування.
Розклад прибирання. Робот-пилосос можна запрограмувати на бажаний час для щоденного або щотижневого прибирання.
Функції підключення до мережі. Керуйте роботом-пилососом через мобільний додаток через Wi-Fi. Це дозволяє управляти пристроєм віддалено, навіть якщо ви знаходитесь поза домом.
Фільтрація повітря. Сучасні роботи-пилососи мають спеціальні НЕРА-фільтри, які вбирають пил та алергени, покращуючи якість повітря в приміщенні.
Зони обмеження. Встановіть віртуальні стіни в зонах, в яких не плануєте проводити прибирання.
Самоочищення. Деякі пилососи мають базу для самоочищення, куди вони вивантажують зібране сміття, що робить прибирання ще більш автономним.
Обслуговування та догляд в домашніх умовах
Догляд за роботом-пилососом вкрай важливий для забезпечення ефективної роботи та тривалого терміну служби. Перед запуском пристрою перевірте, чи:
Не потрапила на пристрій вода
Не пошкоджено кабель
Немає на підлозі дротів та інших сторонніх предметів
Встановлені всі компоненти
Дотримуйтесь наступних порад, щоб робот-пилосос функціонував довго та безперешкодно:
Спустошення контейнера для сміття. Спустошуйте контейнер для сміття після кожного прибирання. Чим частіше ви спорожнюєте його, тим ефективніше пилосос прибиратиме.
Очищення фільтрів. Регулярно очищайте фільтри, щоб уникнути забруднення та зберігати якість повітря у будинку.
Перевірка щіток і коліс. Видаляйте волосся, шерсть, нитки та інші забруднення з щіток та коліс. Це допоможе уникнути блокування та збереже якість прибирання.
Очищення датчиків та камер. Забезпечуйте чистоту датчиків та камер для правильної навігації. Видаляйте пил та бруд за допомогою м'якої не вологої тканини.
Підзарядка акумулятора. Слідкуйте за станом заряду та вчасно поновлюйте його, щоб пристрій завжди був зарядженим.
З дотриманням цих порад робот-пилосос буде продовжувати працювати на повну потужність та здійснювати якісне прибирання.
Догляд за роботом-пилососом
Після того, як прибирання завершиться, приділіть декілька хвилин усуненню неполадок. Видаліть заплутану шерсть, волосся та сміття, яке накопичилось в контейнері, на колесах та щітках. Не забувайте і про очищення фільтрів. Догляд складається з декількох етапів обслуговування, які є важливими. Вони стосуються тих компонентів, які найчастіше та найшвидше зношуються. Регулярне обслуговування напряму впливає на термін експлуатації пилососа та його комплектуючих.
Догляд за датчиками
Датчики та камери дають змогу агрегату орієнтуватись у квартирі, створюючи карту приміщення та обираючи маршрут прибирання. Також камери сканують тип поверхні, рівень забруднення та обирають потужність для подальшого прибирання. Якщо сенсори будуть забруднені або покриті пилом, то перестануть нормально функціонувати і будуть працювати з перебоями. Саме тому їх потрібно ретельно протирати сухою ганчіркою.
Догляд за щітками
Слід приділяти увагу і щіткам. Очищайте їх від шерсті, бруду та від сміття після кожного сеансу прибирання. Затисніть фіксатори та зніміть щітку, після чого ретельно очистіть її. Іноді в комплекті з пилососом постачається кільце для зняття сміття з валиків. Бічні щітки своєю чергою слід очищати один-два рази на тиждень. Попередньо їх слід зняти з пилососа.
Очищення контейнера та фільтрів
Зазвичай об’єм пилозбірника складає приблизно 600 мл. Контейнер забруднюється навіть після одного прибирання, тому його слід очищати після кожного сеансу. Якщо пилозбірник буде забитим, це призведе до наступних наслідків:
Позбавлення герметичності
Швидке розрядження батареї
Зниження ефективності роботи пилососа
Висипання сміття на підлогу
Витягніть контейнер, після чого вивантажте сміття, протріть його сухою ганчіркою та дістаньте фільтри. Якщо мова йде про мембранний пилозбірник, його можна промити під водою та поставити на місце після висихання. НЕРА-фільтри промивати під водою не рекомендується. Краще очищати їх за допомогою звичайного пилососа.
Якщо пилозбірник буде повністю забрудненим, то сила всмоктування зменшиться. Саме тому його варто регулярно очищати. До речі, деякі пристрої мають світловий індикатор, який інформує про заповнений контейнер.
Очищення колес
Шерсть та волосся часто намотується на колесо пилососа, що негативно впливає на його роботу та пересування. Бажано очищати спрямовуюче колесо після кожного прибирання. Якщо нехтувати доглядом за переднім колесом, ефективність прибирання буде знижена. Якщо ж мова йде про бокові колеса, їх варто поверхнево очищати після кожного прибирання, а знімати та повністю очищати – щотижнево.
Догляд за внутрішніми деталями
Кожних 5-6 місяців розбирайте внутрішні деталі пилососа та очищайте їх сухою ганчіркою. Якщо ж не вмієте робити це самостійно – зверніться за допомогою до професіоналів в сервісний центр. Це продовжить термін експлуатації робота-пилососа та запобігатиме поломкам.
Як правильно заряджати пилосос
Не слід забувати й про догляд за акумулятором. Якщо ви тільки придбали пристрій, акумулятор слід зарядити повністю. Якщо ж не зробити цього, то батареї живлення можуть вийти з ладу. Для того, щоб продовжити термін служби акумулятора:
Не допускайте повного розрядження акумулятора.
Завжди зберігайте пилосос на зарядній станції.
Не зберігайте зарядну станцію біля батарей та у місцях з підвищеною вологою.
Уникайте потрапляння на док-станцію прямих сонячних променів.
Як зберігати робот-пилосос
Зберігати робот-пилосос треба в правильних умовах, щоб зберегти його безпеку та забезпечити тривалість служби:
Чисте та сухе місце. Розмістіть пристрій в сухому та чистому місці, де він буде захищений від пилу та вологості. Уникайте зберігання в місцях з високою вологістю.
Чистка та догляд. Перед зберіганням очистіть робот-пилосос від пилу, волосся та інших забруднень. Очистіть фільтри та щітки, щоб уникнути забруднення та покращити продуктивність при наступному використанні.
Зберігання на рівній поверхні. Зберігайте робот-пилосос на рівній поверхні. Уникайте залишення його на ковзкій або нерівній підлозі, що може призвести до пошкодження або падіння.
Зберігання у безпечному місці. Уникайте зберігання агрегата в місцях, де він може пошкодитись або впасти, оберігайте його від ударів чи падінь.
Отже, ці поради забезпечать довгий період експлуатації пристрою.